Helyi hírek

26
máj

ÚJRA PESTÚJHELYI NAPOK

A kicsiket kalóz bűvészműsor, a nagyokat hagyományos főzőverseny és ultikupa is várja a Pestújhelyi Közösségi Házban. A kerület egyik legbarátságosabb, igazi közösségi hangulatú rendezvénye idén is visszatér: május 27. és 31. között ismét megrendezik a pestújhelyi napokat a Pestújhelyi Közösségi Házban. A többnapos programsorozat ezúttal is a kultúra, a zene és a családi élmények köré épül. Ráadásul minden program ingyenesen

Read more

25
máj

BÚCSÚKONCERT A BALLAGÓ ÓVODÁSOKNAK

Farkasházi Réka és a Tintanyúl trió idén is zenével és sok-sok jókedvvel töltötte meg két napon át a Csokonai Rendezvényház nagytermét. A formáció immár harmadik éve ad búcsúkoncertet a kerület ballagó óvodásainak, és ezúttal is több száz kisgyereknek szereztek felejthetetlen élményt. Az önkormányzati óvodákból 403 nagycsoportos indult útnak az iskolába, őket várták a vidám, lendületes előadások. A kerületben hagyomány, hogy

Read more

24
máj

MOZGÁS ÉS JÓKEDV EGY HELYEN: HARMADSZOR IS SENIOR FESZTIVÁL

A Budai II László Stadion május 27-én újra megtelik élettel: harmadszor rendezik meg a Senior Fesztivált, ahol a mozgás, a közösség és a jókedv kerül középpontba. A kerület egyik legnépszerűbb programja idén is egész napos kikapcsolódást ígér a szépkorúaknak. A fesztivál 9 és 15 óra között várja a látogatókat a Széchenyi tér 8–10. szám alatt. A rendezvény célja, hogy mozgásra,

Read more

20
máj

NE TÁROLJA TOVÁBB: ÚJPALOTÁN ÉS PESTÚJHELYEN IS LEADHATÓ A RÉGI MOBILTELEFON!

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár – köztük a XV. kerület két tagkönyvtára – is csatlakoztak ahhoz az országos kampányhoz, amely a fiókok mélyén heverő, használaton kívüli mobiltelefonok visszagyűjtésére hívja fel a figyelmet. A „Passzold vissza, tesó!” kezdeményezés célja, hogy minél több régi készülék kerüljön újrahasznosításra, ne pedig a háztartási hulladékba. A programot a Jane Goodall Intézet, a KÖVET Egyesület, az

Read more

20
máj

MUSKÁTLIÖZÖN A KERÜLETBEN: REKORDÉRDEKLŐDÉS A VIRÁGOSZTÁSON

Tízezer tő muskátli talált gazdára május 19-én a kerület három pontján: a rákospalotai Palota parkban, a Pestújhelyi téren és az újpalotai Fő téren. Az önkormányzat immár negyedik alkalommal biztosított virágokat a kerület szépítéséhez. A három cserepet tartalmazó csomag átvételéhez mindössze egy XV. kerületi lakcímkártyára volt szükség – no meg némi kitartásra, mert mindhárom helyszínen hatalmas sor alakult ki. Szerencsére aki

Read more