Helyi hírek

19
máj

STABIL A BŰNÜGYI HELYZET

Éves beszámolójában a XV. kerület rendőrkapitánya, Horváth Géza Endre elmondta: ugyan minimális mértékben, de nőtt a bűncselekmények száma 2025-ben. Különösen szembetűnő a testi sértések, a garázdaságok és a csalások számának növekedése. Bizonyos kategóriákban – gépkocsilopások és -feltörések, rablások, kifosztások, lopások – visszaesés vagy stagnálás tapasztalható. Noha csak 2025 júliusában nevezték ki kapitányságvezetővé a XV. kerületben, Horváth Géza Endre rendőr ezredes

Read more

18
máj

REKORDOK A REKORTÁNON — FUTÓKÖRÖK NAPJA A PÁSKOM PARKBAN

A Szabadidősport-eseményszervezők Országos Szövetsége (SZEOSZ) május 16-án ismét megrendezte a Futókörök Napját, amelyhez immár negyedik alkalommal csatlakozott a XV. kerület. A helyi rendezvény helyszíne a 2022-ben a Páskom parkban átadott rekortán futópálya volt, amely egy nagyobb, 1008 méter hosszú körből és egy átkötéssel egy kisebb, 520 méteres körből áll. A pálya az elmúlt négy évben a lakosság és az iskolák

Read more

18
máj

PÜNKÖSDI RÓZSAKERT NYÍLT A ZSÓKAVÁR UTCÁBAN

Virágba borult a Zsókavár utca és ezzel egy új közösségi szimbólum is megszületett a XV. kerületben: május 15-én átadták a pünkösdi rózsakertet, amit a helyi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat az Ukrán Nagykövetség támogatásával hoztak létre. A Páskom park mellett kialakított kert nem csupán díszítőeleme a városrésznek, hanem a magyar–ukrán együttműködés élő jelképe és egy új, békés találkozóhely a kerület lakóinak.  A

Read more

15
máj

SZERETETBEN MEGÉLT ÉVTIZEDEK – RÁKOSPALOTA ÜNNEPELT HÁZASPÁRJA

A rákospalotai Seitler–Monori házaspár együtt ünnepelte a 90 és 95. születésnapját, életük pedig évtizedeken átívelő szeretetről, kitartásról és közös történetekről mesél. Május 14-én jubiláló házaspárt köszöntött Gyurkó Dániel alpolgármester és a körzet önkormányzati képviselője, Legárd Krisztián. Az ünnepeltek a 90 éves Seitler Lenke és férje, az immár 95 esztendős Monori Béla voltak. A Monori házaspár mindkét tagja tősgyökeres rákospalotai családból

Read more

15
máj

KÖZÖSSÉGI SÉTA ÉS BESZÉLGETÉS A SZILAS‑PATAK JÖVŐJÉRŐL

Június 6-án közösségi programra hívja a környék lakóit az ELTE Humánökológia mesterszakának csapata: részvételi sétára és kötetlen beszélgetésre várnak mindenkit, akinek fontos a Szilas‑patak környékének jövője, természeti értékei és a környék élhetősége. A találkozó 10 órakor lesz a Pólus Center hátsó parkolójában, az építkezés mellett. A program menete 10:00 – Gyülekező 10:00–10:45 – Séta és beszélgetés a Szilas‑patak élővilágáról 10:45–11:00

Read more