Újpalotai világbajnok

Átlagos olvasási idő: < 1 perc

A teqball az élete

Bányik Csaba gondoskodik róla, hogy rendszeresen szerepelhessen az újságunkban. Az újpalotai fiatalember ugyanis egy hungaricumnak számító sportágban, a teqballban a világ egyik legjobbjának számít. (Olyan sportág, amely a foci és az asztalitenisz ötvözete, lekerekített pingpong-asztalon játsszák.)

Csaba nyáron Krakkóban Katz Balázzsal párban aranyérmes lett az Európa Játékokon, amely a sportág Európa Bajnoksága is volt egyben. A duó egész évben remekül teljesített, összesen tíz nemzetközi versenyt nyert meg, így az év végi bangkoki világbajnokságon is az esélyesek közé tartozott. A hungarikumnak számító, magyar fejlesztésű sportágban először rendeztek Európán kívül világbajnokságot, amely egyébként a teqball történetében már a hatodik vébé volt. Bangkokban rekordlétszámú sportoló, 61 ország 214 versenyzője mérte össze a tudását. A sportág globalizálódását nemcsak a dinamikusan növekvő létszám, hanem az erőviszonyok kiegyenlítődése is mutatja. A thaiföldi vébé volt az első, amelyen nem mi, magyarok végeztünk az éremtáblázat élén. A magyar küldöttség egy-egy arany-, ezüst- és bronzéremmel zárt. Ez a harmadik helyhez volt elegendő. Bányik Csaba azonban a vébé egyik legjobbja volt, hiszen a férfi párosban megszerzett világbajnoki cím mellett (amely neki már a harmadik volt), vegyes párosban is döntőbe jutott. Ezt azonban Ács Krisztinával elveszítette, így ezüstérmes lett.

„A világbajnoki cím az évünk megkoronázása volt, hiszen Balázzsal egész évben jól szerepeltünk. Szerettünk volna még több érmet szerezni, ezúttal azonban ennyire futotta.”

Idén a sikerek mellett egy rossz dologgal is szembesülnie kellett a magyar teqballosoknak. Eldőlt ugyanis, hogy a sportág nem lesz ott a 2028-as Los Angeles-i olimpián. Négy évvel később az ausztráliai Brisbane-ben rendezik majd a nyári olimpiai játékokat, és a nemzetközi szövetség máris bejelentette, nyitni kíván az ausztrál kontinens felé. Bányik Csaba hozzátette, szeretne maga is ott lenni majd a 2032-es olimpián, ha lehet, versenyzőként, de edzőként mindenképpen.

Comments are closed.