Tag: érem

2
jan

Világbajnok kerületi kempósok

A kerületi Újpalota SE versenyzői is részt vettek a közelmúltban szigetszentmiklósi sportcsarnokban rendezték a Sport Kempo Világbajnokságot (hivatalos nevén  UWSKF 2. World Sport Kempo-t). A több mint hatszáz résztvevő között 17-en képviselték a kerületet, akik 13 arany-, 9 ezüst- és 7 bronzérmet szereztek.

16
okt

Bronzérmes lett Hárspataki Gábor karatés Tokióban

Bronzérmet szerzett kerületünk kiválósága, az idei Európa-bajnoki ezüstérmes, korábbi U21-es világbajnok Hárspataki Gábor. Az MTK karatésa immár a második kvalifikációs versenyen állhatott fel a dobogóra. Ezúttal ráadásul a 2020-as olimpia helyszínén, Tokióban jött össze ez a bravúr. A karate őshazájában 70 ország 664 karatésa lépett tatamira.

13
szept

Világbajnoki csapataranyat nyert Földházi Zsófia öttusázó

Aranyérmet nyert a Földházi Zsófia, Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara összeállítású csapat a mexikóvárosi öttusa-világbajnokság női hagyományos versenyében. Egyéniben a kerületi kötődésű Földházi negyedik lett.