Helyi hírek

10
márc

NEMZETKÖZI KULTURÁLIS TALÁLKOZÓ: A XV. KERÜLET UKRÁN KÖZÖSSÉGE IS SZÍNPADRA LÉPETT

A K11 Művészeti és Kulturális Központ adott otthont annak a nemzetközi kulturális rendezvénynek, amely a Szlovénia–Magyarország együttműködés keretében valósult meg a napokban. A programot a „Razom” civil szervezet, a Ljubljana–Kijev egyesület és a Magyarországi Ukrán Kulturális Egyesület szervezte, folytatva a Ljubljanában elindított közös kulturális sorozatot. A budapesti esemény különlegessége volt, hogy a XV. kerület ukrán közössége is aktívan hozzájárult a

Read more

10
márc

SLÁGERTÉMA A PARKFELÚJÍTÁS

Jól vizsgázott a közösségi költségvetés, a kerületiek ugyanis egyetlen hónap alatt 256 ötletet juttattak el az önkormányzathoz. Slágertéma volt a parkfelújítás, a kutyafuttató-kialakítás és a játszótér. Csernák János alpolgármester lapunknak arról is beszélt, hogy a győztes javaslatokat a beküldőkkel közösen valósítják meg.  – Több mint 200 ötlet érkezett a kerületiektől arra, mit kellene a közösségi költségvetésből megvalósítani. Számítottak ekkora érdeklődésre?

Read more

7
márc

HELYI KÉZMŰVES AJÁNDÉKOKKAL KEDVESKEDETT A ZÖLD 15 EGYESÜLET A HÖLGYEKNEK

Különleges nőnapi meglepetéssel készült március 6-án a Zöld 15 Egyesület Pestújhelyen és Rákospalotán. A XV. kerületben élő hölgyeket idén nem virággal, hanem személyes, kézzel készített nyakláncokkal köszöntötték, amelyeket az Értelmi Fogyatékosok Nappali Otthonának (ÉNO) lakói készítettek. Pósa András, az egyesület elnöke, a 7-es számú választókerület önkormányzati képviselője elmondta: évek óta hagyomány, hogy nőnapon virággal kedveskednek a környékbeli hölgyeknek, ám idén

Read more

6
márc

VIRÁGBA BORULT A VÁROSHÁZA: SZÍVBŐL SZÓLT A NŐNAPI KÖSZÖNTÉS A XV. KERÜLETBEN

A XV. kerületi polgármesteri hivatalban idén is szeretetteljes meglepetéssel készültek a hölgyek számára. Március 6-án tulipánokkal, rózsákkal, apró édességekkel és egy kedves üzenettel fogadták a kerületben dolgozó és ügyet intéző nőket. A figyelmesség nemcsak mosolyt csalt az arcokra, hanem megerősítette azt is, milyen fontos a közösségben megélt törődés és megbecsülés. Nőnap alkalmából a hölgyeket személyesen köszöntötte Csernák János, Gyurkó Dániel

Read more

6
márc

RÁKOSPALOTA KILENCVENÉVES KONYHAFŐNÖKE

Március 5-én Gyurkó Dániel polgármester és Pósa András önkormányzati képviselő köszöntötte a 90. születésnapját ünneplő Juhász Jánosné Tóth Máriát. Marika néni tizenkét éve él Rákospalotán, előtte több mint fél évszázadot töltött a szomszédos XVI. kerületben. Élete nagy részében háztartási alkalmazottként dolgozott – de nem egyszerűen főzött: konyhákat vezetett és olyan megbecsülést szerzett, hogy még 87 évesen is visszahívták korábbi munkaadói egy-egy

Read more