Tag: közösségi közlekedés

9
jún

RENDŐRÖK ÉS JEGYELLENŐRÖK EGYÜTT: RAZZIA A 62‑ES VILLAMOS VONALÁN

Csaknem 62 ezer utast ellenőriztek májusban a főváros különböző járatain a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK), a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és a FÖRI munkatársai. A közös akciók célja az volt, hogy tovább erősítsék a közösségi közlekedést használók biztonságérzetét, és kiszűrjék azokat, akik nem rendelkeznek érvényes jeggyel vagy bérlettel. Az ellenőrzések a XV. kerületet is érintették: a 62-es és 62A villamosok rákospalotai

Read more

1
jún

MEGÚJUL AZ ÉJSZAKAI KÖZLEKEDÉS: A XV. KERÜLET IS NYERTESE A VÁLTOZÁSOKNAK

Július 1-től új éjszakai hálózat várja a Budapesten és az agglomerációban közlekedőket – a XV. kerületben is javul az elérhetőség. Még nagyobb lefedettség, a nappalihoz jobban hasonlító hálózat, gyors, kerülők nélküli eljutás a külvárosokba – ezek jellemzik a nyáron megújuló budapesti és agglomerációs éjszakai közlekedést. A több mint húsz éve szinte változatlan rendszer a társadalmi egyeztetések során beérkezett több tízezer

Read more

13
ápr

RÁKOSPALOTÁTÓL A LEHEL TÉRIG: HOSSZABB ÚTVONALON JÁR A 12-ES VILLAMOS

Április 13-tól fontos változás lép életbe a 12-es villamos közlekedésében: a szerelvények hétköznap reggel és délután már a Lehel térig járnak. A Budapesti Közlekedési Központ szerint ezzel jelentősen javulnak a közösségi közlekedési kapcsolatok Újpest, Rákospalota és Angyalföld között. Mit jelent ez a gyakorlatban? Hétköznap csúcsidőben (6:00–9:00 és 15:00–19:30): a 12-es villamos Rákospalotától egészen a Lehel térig közlekedik. Csúcsidőn kívül és

Read more

29
márc

METRÓT ÚJPALOTÁRA – CIVILEK SÉTÁLTAK A HIÁNYZÓ SZAKASZÉRT

A 4-es metró Bosnyák térig és Újpalotáig történő meghosszabbításáért szervezett békés sétát március 28-án egy zuglói civil önkormányzati képviselő. A Keleti pályaudvartól induló „metrómenethez” a Zöld 15 Egyesület is csatlakozott. A több mint száz résztvevő gyalog járta végig azt az útvonalat, amelyet szerintük már rég metróval kellene megtenni. A menet a tervezett végállomásig, a Bosnyák térig tartott, ahol civilek mellett

Read more

9
márc

JÖN A DIGITÁLIS JEGYRENDSZER BUDAPESTEN: A XV. KERÜLETBEN IS EGYSZERŰBBÉ VÁLIK A KÖZLEKEDÉS

A Fővárosi Közgyűlés döntésével hivatalosan is elindulhat az a folyamat, amelynek eredményeként 2028-ra teljesen digitális jegyrendszer működhet Budapest és az agglomeráció közösségi közlekedésében. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) koncepcióját február 25-én fogadták el, ezzel megnyílt az út a szükséges közbeszerzések előtt. A cél egy olyan, egységes és egyszerűen használható rendszer kialakítása, amelyben a jegyvásárlás és az érvényesítés egyetlen mozdulattal megtörténik.

Read more