Tizenötödik

25
máj

BÚCSÚKONCERT A BALLAGÓ ÓVODÁSOKNAK

Farkasházi Réka és a Tintanyúl trió idén is zenével és sok-sok jókedvvel töltötte meg két napon át a Csokonai Rendezvényház nagytermét. A formáció immár harmadik éve ad búcsúkoncertet a kerület ballagó óvodásainak, és ezúttal is több száz kisgyereknek szereztek felejthetetlen élményt. Az önkormányzati óvodákból 403 nagycsoportos indult útnak az iskolába, őket várták a vidám, lendületes előadások. A kerületben hagyomány, hogy

Read more

24
máj

MOZGÁS ÉS JÓKEDV EGY HELYEN: HARMADSZOR IS SENIOR FESZTIVÁL

A Budai II László Stadion május 27-én újra megtelik élettel: harmadszor rendezik meg a Senior Fesztivált, ahol a mozgás, a közösség és a jókedv kerül középpontba. A kerület egyik legnépszerűbb programja idén is egész napos kikapcsolódást ígér a szépkorúaknak. A fesztivál 9 és 15 óra között várja a látogatókat a Széchenyi tér 8–10. szám alatt. A rendezvény célja, hogy mozgásra,

Read more

23
máj

FELÉRE CSÖKKENT A HALÁLOS KÖZÚTI BALESETEK SZÁMA BUDAPESTEN

Budapesten az elmúlt években látványosan javult a közlekedésbiztonság: felére csökkent a halálos balesetek száma, ami kiemelkedő eredmény. A főváros azonban ennél is ambiciózusabb célt tűzött ki: 2050-re senki ne veszítse életét a budapesti utakon. Az elmúlt időszak adatai biztatók, de a szakmai szereplők szerint a folytatáshoz közös munkára, technológiai fejlesztésekre, jobb szabályozásra, gyakoribb ellenőrzésekre, szemléletváltásra és a közutak rendszerszintű átalakítására

Read more

20
máj

NE TÁROLJA TOVÁBB: ÚJPALOTÁN ÉS PESTÚJHELYEN IS LEADHATÓ A RÉGI MOBILTELEFON!

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár – köztük a XV. kerület két tagkönyvtára – is csatlakoztak ahhoz az országos kampányhoz, amely a fiókok mélyén heverő, használaton kívüli mobiltelefonok visszagyűjtésére hívja fel a figyelmet. A „Passzold vissza, tesó!” kezdeményezés célja, hogy minél több régi készülék kerüljön újrahasznosításra, ne pedig a háztartási hulladékba. A programot a Jane Goodall Intézet, a KÖVET Egyesület, az

Read more

18
máj

PÜNKÖSDI RÓZSAKERT NYÍLT A ZSÓKAVÁR UTCÁBAN

Virágba borult a Zsókavár utca és ezzel egy új közösségi szimbólum is megszületett a XV. kerületben: május 15-én átadták a pünkösdi rózsakertet, amit a helyi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat az Ukrán Nagykövetség támogatásával hoztak létre. A Páskom park mellett kialakított kert nem csupán díszítőeleme a városrésznek, hanem a magyar–ukrán együttműködés élő jelképe és egy új, békés találkozóhely a kerület lakóinak.  A

Read more