Kupagyőztes a REAC

Átlagos olvasási idő: < 1 perc

Megnyerte a hazai amatőrcsapatok legrangosabb kupáját, a Budapest-kupát a REAC felnőtt-labdarúgócsapata. Balogh László együttese a döntőben a Budapest-bajnokság II. osztályában listavezető 1908 Szentlőrinci AC KSE együttesét verte 3-0-ra.

REAC/Fotó: XV Média, Nagy Botond

REAC, archív/Fotó: XV Média, Nagy Botond

Bár még odébb van az idei labdarúgószezon vége, ráadásul a Budapest-bajnokság I. osztályában a legfontosabb kérdések, többek között a feljutó csapat kiléte, még nem dőltek el (jelenleg a REAC vezeti a tabellát, egy ponttal az Újpest FC II. előtt, ám a mindent eldöntő nagy rangadó, az Újpest – REAC meccs még hátravan), a rákospalotai labdarúgás azonban máris egy nagy sikert könyvelhetett el. Az 1977 óta immár 42. alkalommal kiírt Budapest-kupát ugyanis története során első alkalommal a REAC csapata nyerte. A siker azért is volt történelmi jelentőségű, mert a rákospalotai csapat korábban sosem szerepelt még ilyen alacsony osztályban, így nem is volt jogosult az amatőr kupa elnyerésére. Idén azonban a BLSZ I.-ben játszik a csapat, amely ha már elindult a kupasorozatban, meg is nyerte azt. A döntőt május 1-jén a budafoki sporttelepen rendezték, ahol a szervezők mindent megtettek annak érdekében, hogy a Promontor utcai stadionba kilátogató nézők jó érezzék magukat. A két döntős csapat nem érdemtelenül jutott a fináléba, a másodosztályú SZAC ugyanis a menetelése során négy első osztályú csapatot búcsúztatott, a REAC pedig gólerős játékkal, 34 gólt lőve jutott a fináléba. A két csapat sorozata közül a REAC-é nem szakadt meg, a döntőben ugyanis Kovács Dániel, Kutai Dániel és Somogyi Bálint is betalált az ellenfél hálójába, amely 3-0—ás REAC-sikert és kupagyőzelmet eredményezett.