Helyi hírek

17
jún

MOZGÁSBA LENDÜLT A KERÜLET: SZABADTÉRI FITNESZEDZÉSEK

Idén nyáron tíz alkalommal mozoghat együtt a kerület közössége a Karácsony Benő parkban és a Kőrakás parkban, ahol felváltva tartják a szabadtéri fitneszórákat. A program a tavalyi sikeres kísérlet folytatása: az önkormányzat 2025 szeptemberében elsőként szervezett rendhagyó szabadidős eseményt a Budai II László Stadionban, amely váratlanul nagy érdeklődést váltott ki. „A rendezvényen meglepően sokan voltak, ezért úgy döntöttünk, az idei

Read more

16
jún

KÖSZÖNTÖTTÉK AZ ÖTLETGAZDÁKAT

Rekordszámú ötlet és szavazat érkezett a közösségi költségvetésre, a kerület pedig június 15-én ünnepélyesen köszöntötte azokat a lakosokat, akiknek javaslatai valódi változásokat hoznak Rákospalotán, Pestújhelyen és Újpalotán. Csernák János alpolgármester, a folyamat lebonyolítója elmondta: 256 ötlet érkezett, amelyekre összesen 872 szavazat jutott. – Nagyon sok jó javaslatot kaptunk, ezek közül igyekeztünk a legjobbakat kiválasztani. A nyertes ötletek még idén, legkésőbb

Read more

15
jún

KÉT KISMACSKÁT DOBTAK A LOMOK KÖZÉ A XV. KERÜLETBEN

Tegnap elindult a lomtalanítás a XV. kerületben és már az első napon megdöbbentő esetről számolt be a Kutyások a XV. Kerületért Közhasznú Állatvédő Egyesület. A Nyírpalota úton egy magas lomkupacba rejtve találtak rá két kismacskára, akiket egy dobozban tettek ki. Az egyesület így fogalmazott: „de hát ugye kinek mi a szemét?! Mi ezt kukáztuk! Szavak nincsenek erre. Megtalálónak köszönjük, hogy nem

Read more

15
jún

IDÉN IS VÁRJÁK A JAVASLATOKAT A DÍSZPOLGÁRI CÍMRE

A kerületi önkormányzata idén is várja a javaslatokat a 2026-os „Budapest XV. Kerület Díszpolgára Cím” adományozására. A kitüntetés azoknak a kerülethez kötődő személyeknek adható, akik – kiemelkedő munkájukkal maradandó értéket hoztak létre, vagy – életművükkel helyben vagy országosan elismerést szereztek, vagy – sokat tettek a kerület jó hírnevéért, közösségéért, hagyományaiért, vagy – példamutató emberi magatartásukkal köztiszteletben állnak. A cím évente

Read more

11
jún

EZER ÚJ GYÜMÖLCSFA VÁR GAZDÁRA – A XV. KERÜLETIEK JÓ ESÉLLYEL PÁLYÁZHATNAK

Budapesten idén is elindul a Gyümölcsöző kertváros program, amely tavaly közel kétezer gyümölcsfát juttatott el a fővárosiak kertjeibe. A facsemeték nagy része szépen megeredt, a résztvevők pedig fényképes beszámolókkal igazolták, hogyan fejlődnek az új ültetések. A kedvező tapasztalatoknak köszönhetően a kezdeményezés 2026-ban folytatódik, és ismét lehetőség nyílik arra, hogy a budapestiek térítésmentesen jussanak gyümölcsfához – különösen a külső kerületekben, így

Read more