Hárspataki sokkolta a felnőtteket

Átlagos olvasási idő: < 1 perc

MTK-Dynamic Sport Karate Team U21-es Európa-bajnoka, Hárspataki Gábor immár a felnőttek között is letette a névjegyét. A világ egyik legerősebb versenyén, a Karate Premier Legue sorozatába tartozó coburgi megmérettetésen nem talált legyőzőre a 75 kilogrammos súlycsoportban. Fischer Mihály tanítványa hat győzelmet aratva nyert aranyérmet Németországban. Gábor győzelmének értékét növeli, hogy ez az elsőség volt a magyar karatesport második aranyérme a négy éve életre hívott Premier Legue sorozatban.

Fotó: karateszövetség

A szeptember 26-án és 27-én rendezett tornán 55 ország hétszázhúsz versenyzője indult, Hárspataki kategóriájában nyolcvanöten neveztek. A döntőben a francia Seguy volt az ellenfél, akit a magyar versenyző 3-0-ra múlt felül.

A jó formában levő sportolóra újabb feladat vár novemberben, ugyanis ekkor rendezik Indonéziában a sportág korosztályos világbajnokságát, amelynek első számú esélyese az újpalotai karatés.