Szárnyal a kölyökcsapat

Átlagos olvasási idő: 3 perc

(a Hol meg nem fordul az ember című sorozatból)

Az első félidőben nem esett gól, aztán viszont fölforrósodott a hangulat. U13-ban vagyunk, ami azt jelenti, hogy 12 éves futballisták kergetik a pettyest immáron az egész pályán, egy félidő 30 percig tart. A Fáy utcai sportcentrum október végi vasárnapján szép számú néző van jelen, többségében nyilván szülők. A meccset Alafi Beatrix vezeti, asszisztensei férfiak.

A második félidő elején következett a fordulat. A Vasas egy évvel fiatalabb pótkapusa, a 11 éves Varga Berci, aki két U13-as kollégája helyére ugrott be, s az első félidőben nagyon szépen helytállt, a tizenhatoson kívül mentett elfekve, miközben a REAC csatára kapura tört. A hölgybíró szegény Bercit, aki élete védését mutatta be, azonnal kiállította. A Vasasnak nem volt cserekapusa, mert a (különben korábban Rákospalotáról átigazolt) Esery Desmond Onome és Ménesi Kevin sérültek voltak, Berci is kiesett, egy mezőnyjátékosnak kellett beállnia, hogy fékezni tudja a palotai rohamokat. Melyek szórványosak voltak ugyan, de miután a vendégcsapat támadói megtermett legények, nem tűntek veszélytelennek.

A 36. percben fordulat következett be. A Vasas fürge játkosai erőteljesen támadtak, s kevesebb figyelmet szenteltek a védekezésnek. Nem sokkal Berci kiállítása után a jókora méretű (a saccométer szerint meglehet 190 centi is, ami egy 12 éves játékos esetében eléggé szokatlan, néztek is a hazai védők, amikor a REAC felsorakozott) Borgula Péter elé pattant a labda, s a hórihorgas védő 30-ról olyan lövést eresztett meg, amely becsületére vált volna egykor a bombagóljairól híres Roberto Carlosnak, a Real Madrid csudálatos brazil jétékosának is. Borgula szaktárs lövésének nem volt íve, úgy süvített a labda, akár egy szputnyik a kilövés után, s úgy vágódott a hálóba, hogy a közönség tátra nyitotta tőle a száját. Ekkora gólt látni ebben a korosztályban igen ritka, itt ugyanis a finom pöckölések divatolnak, s a parányi cselkirályoknak terem a babér a gyerekek számára az elképzelhetetlenül nagy pályán.

Borgula gólját követően egy kupacban bucskáztak a gyerekek a pálya szélén, a felnőttek pedig azt mondták, a srác meglőtte élete gólját, ez akkora volt, hogy szinte lehetetlen megismételni. A Vasas-kölykök megszeppentek, s azon voltak, hogy kiegyenlítsenek. Ehhez képest a REAC másik gólvágója, Juhász Bulcsú (öt találatnál tart a fiatalúr a hézagos-covidos bajnokságban) is beköszönt a 46. percben. Ez lett a végeredmény, a REAC-kölykök győzni tudtak az oroszlánbarlangban, Kaszala Patrik és Tóth Ferenc tanítványainak minden okuk megvolt az örömre.

Jó a csapat összhangja – ez is kell a sikerhez

Játék? Ugyan, kérem, inkább harc és háború!

A covid különben alaposan feladja a leckét az egyesületeknek, sok meccs maradt el az őszi szezonban, ezeket november végéig pótolni kell, mert decemberben, januárban nem lesz rá lehetőség. Nem könnyű érvényt szerezni a járványszabályoknak sem. Október vége óta érvényben van az, hogy a szülőknek és a szurkolóknak kötelező maszkot viselniük, amikor a pálya szélére beengedik őket, de a pályák többségében a kutya se szól azoknak, akik ezt elmulasztják. Fájdalmas, de maga a felnőtt bajnokság az, amely egyáltalán nem mutat példát a gyerekeknek. Tizenezer néző előtt lejátszott meccseken (közvetíti a tévé) vidáman ugrándoznak a szurkolók, felnőttek és gyerekek együtt, közülük többen nem viselnek maszkot. Miközben tudjuk, hogy a maszkhasználat 80 százalékban csökkenti a megfertőződés kockázatát.

Második helyen állnak

De kiléptünk a REAC 13 pompás sikerének bűvköréből, térjünk vissza. A korosztályos csapat az MLSZ kiemelt bajnokságának közép-nyugati csoportjában szerepel, s igen jó eredményeket ért el az őszi szezonban. Eddig a hét meccsből hatot (!) megnyertek a srácok, méghozzá úgy, hogy a nagy riválisnak, a biatorbágyi Viaduktnak hetet vágtak, a szomszédvár BVSC-Zugló kapuját pedig hat góllal terhelték meg. Magabiztosan verték a mindig jó erőkkel felsorakozó Budaörsöt és a Soroksárt, s győzni tudtak 2:1-re a Dunakanyar vendégeként Szentendrén. Az egyetlen vereség, amelyet a 13-asok elkönyvelhettek, a Fradi elleni meccsen született, 5:2 lett a vége, s Borgula a sasoknak is berámolt egyet. Mindent egybevetve a bajnokság masszív második helyén tanyáznak, hátra van még ősszel az UTE és a Kelen elleni meccs, de már most elmondható, hogy ez egy különösen jól összerázódott társaság.

Úgyhogy Balogh Odin, Finta Zétény, Tögl Ádám, Zsákai Huba, Vidovics Ákos, Németh Samu, Gidály Anti, Sinkó Bendegúz, Kátai Szabolcs és a többiek: további sikereket a pályán és az életben! (PP, Rab László, 2020. november 2.