Sport

17
márc

REKORDOT DÖNTÖTT A KERÜLETI ÍJÁSZKLUB

A Bánkút utcai Olajág Otthonban estére általában elcsendesedik az élet – kivéve az épület pincéjében, ahol ilyenkor kezdődik csak igazán a nyüzsgés. Itt tartja ugyanis edzéseit október vége óta a Budapesti Sportíjász Egyesület. „Fiatal egyesületnek számítunk, mindössze két éve működünk a kerületben” – mondta Ludmány Péter, a klub alapítója, elnöke és edzője. – „Az otthonunk a Testvériség–Újpalota SE labdarúgópályája mellett

Read more

16
márc

RÁKOSPALOTAI AZ ÉV JUNIOR ÖTTUSÁZÓJA

A Magyar Öttusa Szövetség Duna Arénában megrendezett gáláján díjazták a 2025-ös esztendő legjobbjait. Az Év Junior Férfi Öttusázója a Rákospalotán élő Tamás Botond lett, aki első felnőtt világversenyes döntői mellett juniorban előbb Európa-bajnoki címet védett, majd világbajnoki bronzzal koronázta meg szezonját. Tamás Botond 2025-ös esztendeje szép sikereket és apró kudarcokat is hozott. Saját korosztályában (másodéves juniorként) ugyanis sikert sikerre halmozott.

Read more

13
febr

SZÜLINAPI DARTS VERSENNYEL ÜNNEPELT A REAC SPORTISKOLA

Tizedik évfordulóját ünnepli idén a REAC Sportiskola darts szakosztálya, a jubileum alkalmából jó hangulatú versenyt rendeztek a Széchenyi téri teremben.  Telt ház fogadta a résztvevőket: több mint hatvanan álltak tábla elé, nemcsak a klub tagjai, hanem újpalotai és pestújhelyi játékosok is. – Ez a rendezvény nem elsősorban a győzelemről, hanem az együttlétről, a jó hangulatról és az ünneplésről szólt –

Read more

11
febr

KERÜLETI TEHETSÉGBŐL ÉLVONALBELI CSATÁR

NB I-es sztár lett a kerület egyik legtehetségesebb növendékéből. Ősszel Skribek Alen Martin a labdarúgó NB I egyik legjobb formában lévő játékosa volt: a Zalaegerszegi TE csatára hét góllal és három gólpasszal segítette csapatát. Teljesítménye alapján joggal pályázhat a válogatottságra is, hiszen 2015 óta minden korosztályos nemzeti csapatban számítottak rá. Azt azonban kevesen tudják, hogy a 24 éves támadó pályafutása

Read more

10
febr

LILA–FEHÉR EGYÜTTMŰKÖDÉS A REAC SPORTISKOLÁVAL

Tovább folytatja az együttműködést a REAC Sportiskola és az UTE Labdarúgó Akadémia.  Az immár öt éve fennálló partnerséget Polyák Attila, az újpesti akadémia igazgatója és Sági Ferenc, a rákospalotai sportiskola vezetője, valamint Käfer Zsombor, az UTE kapcsolattartója és Illés Károly, a REAC szakmai vezetője hosszabbította meg. A megállapodás értelmében a REAC SISE továbbra is állandó résztvevője lesz az akadémia tornáinak

Read more