Sport

20
márc

Ötvenéves a női focink

A kerületi női futball megmentésére tett kísérletet a REAC Sportiskola SE azzal, hogy nyáron átvette a megszűnni készülő Feminát. A pestújhelyi klub (1.FC Femina) az ország első női labdarúgócsapata volt, amely ötven éve, 1970 augusztusában alakult. A piros-fehér együttes több mint negyvennyolc éven át azzal büszkélkedhetett, hogy az egyetlen magyar női focicsapat volt, amely még sosem esett ki az első osztályból. Sőt, ez alatt az idő alatt tíz bajnoki címet, egy kupa- és egy Szuperkupa-sikert ünnepelhetett, és játszhatott a női Bajnokok Ligájában is.

11
márc

Tátrai a Mátrában (is)

A Kéktúra természetjáró program a reneszánszát éli. Az Írott-kőtől Hollóházáig vezető turistaúton egyre többen mennek végig a vállalkozó szelleműek. A túra népszerűségének az is jót tett, hogy a National Geographic a Kéktúrát a világ 25 legjobb természeti élményei közé választotta. Ám, hogy ennek az 1167 km-nek a teljesítése a magyarországi terepviszonyok közepette sem könnyű, arról Dr. Tátrai Zoltán Sándor rend­őr

Read more

10
márc

Rekordmagasságban a sportiskola

A közelmúltban rendezett fedettpályás újonc országos atlétikai bajnokságon szép sportiskolás siker született. A REAC SISE versenyzője, Bátori Lilianna magasugrásban 153 cm-es egyéni csúccsal ezüstérmes lett. – Nagyon örültem ennek az eredménynek – mondta a sportiskola tehetsége –, eddigi pályafutásomnak ez volt a legjobb versenye. Remélem, ha így folytatom, a jövőben elérhetem az álmomat, hogy felnőttként is meghatározó magasugró legyek. Lilianna

Read more

9
márc

Karateünnep

A Magyar Karate Szakszövetség  évértékelőjén a 2019-es év legeredményesebb sportolóit és edzőit is díjazta a Danubius Hotel Arénában. A díjazott felnőttek között volt az MTK BUDAPEST színeiben eredményes Sterck ­Laura és Hárs­pataki Gábor, illetve az U21 és a junior versenyzők körében kimagaslóan jól szereplő Ilankovic Alek­sandra, Baranyi Zsófia, Czagány Dóra és Benkő Zsófia. Hárspataki Gábor 2019-ben bronzérmes lett a minszki

Read more

27
febr

Bajnokságra hangolva

A REAC felnőtt futballcsapata, ­Dinka Balázs együttese az első fordulóban, február 22-én  a Budafok II. vendégeként lépett pályára. – Már az edzőmeccseken is folyamatosan teszteltük a játékosok állapotát – mondta a vezetőedző a február eleji felkészülési időszakban –, bár az elején akadtak még gondok, sérülések, betegségek, tanulmányi nehézségek, január második felétől már a teljes keret rendelkezésünkre állt. Dinka Balázs szerint

Read more