Helyi hírek

27
márc

DIGITÁLIS ÁTTÖRÉS AZ IDŐSGONDOZÁSBAN

Új korszak az idősgondozásban – sikerrel zárult a digitalizációról és mesterséges intelligenciáról szóló szakmai konferencia a XV. kerületben. Nagy érdeklődés mellett rendezték meg március 23‑án a Digitalizáció és AI az idősgondozás szolgálatában című szakmai konferenciát a XV. kerületi polgármesteri hivatalban. A Lélekben Otthon Alapítvány által szervezett esemény a LONGEVITY Interreg projekt keretében valósult meg. A tanácskozás közérthető, gyakorlati példákon keresztül

Read more

26
márc

TOJÁSFESTÉS A KÉSZÜLŐDÉS JEGYÉBEN

Tojást festettek, színes húsvéti lapokat készítettek a gyermekek március 21-én Farkas Edit képviselő 4. számú választókerületi irodájában. Az ünnepre készülve ezúttal fából készült tojásokat, tojás szeletkéket, virágokat lehetett akril színezőkkel kidíszíteni, azután hazavinni. A húsvéti képeslapokat szakavatott felnőtt segítségével varázsolták a papírra a vállalkozó kedvű résztvevők. A Dugonics utca 22-ben most is nagyon jó volt a hangulat. Akár ősszel amikor

Read more

25
márc

ÉLETMENŐ SEGÍTSÉG A RÁSZORULÓKNAK – A XV. KERÜLET KIÁLL A HAJLÉKTALANOKÉRT

A XV. kerületi képviselő-testület 1,6 millió forinttal támogatta a józsefvárosi Életmentő Pont működését. A hozzájárulásra azért volt szükség, mert az intézmény a téli krízisidőszakokban számos XV. kerületi hajléktalan embernek is segítséget nyújt, így a kerület felelősen és szolidárisan vállalta a közös teherviselést. A márciusi szakmai rendezvényen – amelyet az Életmentő Pont fenntartója, a Józsefvárosi Önkormányzat, valamint a működtető BMSZKI közösen

Read more

24
márc

GYAKORLATI SEGÍTSÉG A MINDENNAPOKHOZ: HOGYAN KOMMUNIKÁLJUNK A DEMENCIÁVAL ÉLŐVEL?

Újpalotán újra fókuszba kerül a demencia: szituációs gyakorlatokkal folytatódik az Alzheimer Café. A XV. kerületben immár egy évtizede jelent biztos kapaszkodót a demenciával élők családtagjainak az Alzheimer Café Újpalota, amely 2016 tavaszán indult útjára. A kezdeményezés azóta havonta kínál támaszt, tudást és közösséget mindazoknak, akik érintettek a betegségben – legyenek hozzátartozók, gondozók vagy szakemberek. Március 26-án 17 órától újabb találkozóra

Read more

23
márc

KIÉRDEMELT DÍSZSORFAL A SZÉCHENYI TÉREN

Csóka János és Reszkető Sándor rendőr alezredesek 34 évet, azaz 12 344 napot szolgáltak a kerületben. Nagy szerepük volt abban, hogy az utóbbi évekre látványosan csökkentek a bűncselekmények Rákospalotán, Pestújhelyen és Újpalotán. Egészen különlegesre sikerült Csóka János és Reszkető Sándor alezredesek utolsó szolgálati napja a kerületi rendőrkapitányságon. Reggel egy-egy szolgálati autó ment értük a lakásukra, a kapitányságra érkezve pedig a teljes

Read more