Civil szféra

4
jún

A HÁTTÉRBŐL A REFLEKTORFÉNYBE

Két évvel ezelőtt tizenegy budapesti nő úgy döntött: kilép a háttérből, és megmutatja, hogy 65 év felett is lehet kiteljesedni, új dolgokat kipróbálni, közösséget építeni és láthatóvá válni. A Silver Boom produkció hozta össze őket – és bár kezdetben maguk sem tudták pontosan, mire vállalkoznak, mára szoros, aktív közösséggé formálódtak. Újpalotán ünnepelték közös történetüket, és lapunknak arról beszéltek, miért tartják

Read more

12
márc

TRIPLA ÉVFORDULÓ GUGYELLÁÉKNÁL

Izgalmas év vár Újpalota első lakójára. Gugyella János ugyanis idén egyszerre ünnepli a nyolcvanadik születésnapját, a hatvanadik házassági évfordulóját és azt, hogy 55 évvel ezelőtt elsőként költözött a családjával a lakótelepre. Ha Újpalotáról szót ejtünk, akkor nem lehet megkerülni a Gugyella családot. 1971. április 16-án ugyanis ők voltak az első lakók a városrészben. „Nem sok időt kellett egyedül töltenünk, mert

Read more

4
márc

ÚJ EMLÉKHELYEKET AVATTAK RÁKOSPALOTÁN

Botlatóköveket avattak Rákospalotán, melyek Sándor Pál Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, illetve Szakonyi Péter újságíró-szerkesztő családtagjainak állított emléket.  A botlatókövek 10×10 cm-es rézlappal ellátott macskakövek, amelyek a holokauszt és a náci üldözések áldozatainak állítanak emléket. Kitalálójuk Gunter Demnig német szobrászművész volt, aki az első emlékkövet 1992-ben Kölnben helyezte el. Jelenleg 26 országban több mint százezer botlatókő található. Magyarországon a Magyar

Read more

24
febr

ELISMERÉS A KERÜLET CIVIL KÖZÖSSÉGEINEK – MÉG PÁR NAPIG VÁRJÁK A JAVASLATOKAT

A XV. kerületben évről évre rengeteg civil szervezet és kisközösség dolgozik azért, hogy a környezetünk élhetőbb, támogatóbb és összetartóbb legyen. Ők azok, akik önkéntes munkával, lelkesedéssel és kitartással segítik a helyiek életét – sokszor csendben, háttérben, mégis óriási hatással. Az önkormányzat ezért minden évben átadja a Civil Szervezetek Elismerő Oklevelét, amellyel egy olyan közösséget tüntetnek ki, amely legalább két éve

Read more

19
febr

A KERÜLET CIVIL MOZGATÓRUGÓI EGY ASZTALNÁL

A kerületi civil szervezetek és alapítványok képviselőit hívta kerekasztal-beszélgetésre az önkormányzat vezetése februárban. A találkozón Cserdiné Németh Angéla polgármester számolt be a 2025-ös támogatásokról és az idei tervekről, majd a civil szervezetek képviselői osztották meg tapasztalataikat és kéréseiket. Jelentős támogatás a helyi közösségeknek Az önkormányzat 2025-ben összesen 13 millió forintos pályázati keretet biztosított a civil szervezetek számára, amelyre legfeljebb 600

Read more