Tag: Testvériség-Újpalota Sportegyesület

20
febr

Döntetlenre végződött a kerületi fociderbi

Kerületi rangadót játszott egymással a Budapest-bajnokság I. osztályában vitézkedő Issimo és a Testvériség.

8
máj

Súlyos eredmények

A Testvériség-Újpalota Sportegyesület Elem utcai súlyemelőtermében rendezték az Iskolás Országos Bajnokságot (régebbi nevén diákolimpiát) április 24-25-én. A versenyen közel 120-an léptek dobogóra.

A rangos sporteseményen kiválóan szerepeltek a kerületi klubok sportolói. A XV. kerület a Testvériség-Újpalota SE-nek és a REAC Sportiskolának köszönhetően az utóbbi években a főváros súlyemelőközpontjává vált. Nem véletlen, hogy ezt az országos versenyt is a kerületben rendezték. Nemcsak szervezetileg számít éllovasnak a kerület, hanem a helyi klubok az eredmények terén is elől járnak. A két klub versenyzői az Iskolás Országos Bajnokságon is kiemelkedően teljesítettek. A fiatalabb egyesületnek számító REAC Sportiskola növendéke, Bunász Gábor a serdülő korosztály 61 kg-os súlycsoportjában szerzett ezüstérmet. A tesis súlyemelők pedig hat érmet szereztek. Újvári Lajos ifjúsági kategóriában, 67 kg-ban iskolás országos bajnok lett, Polgár Virág a junior lányok 59 kg-os súlycsoportjában és Vereszki Anna Léna a junior lányok 55 kg-os kategóriájában második, míg Szigeti Dávid László, a junior fiúk +109 kg-os, Vincze Viktória a junior lányok 59 kg-os és Gábor Bence a serdülő fiúk 89 kg-os súlycsoportjában lett a harmadik.