Kocogással emlékeztek a forradalomra

Átlagos olvasási idő: < 1 perc

Kellemes, átmozgató futásra invitálta az önkormányzat idén hatodik alkalommal a kerületieket október 22-ére. A forradalom és szabadságharc tiszteletére szervezték 56-os Emlékfutáson a jó idő is kedvezett a futóknak.

Fotó: XV Média, Vargosz

A Budai II. László Stadion parkolójából induló kocogás távja idén 2016 méter volt. A mezőny a bemelegítés után lódult neki a futásnak, majd az első 1500 célba érkező futó emlékpólót kapott.

A szervezők mozgósítási versenyt is hirdettek a kerületi oktatási intézményeknek. A legtöbb futót mozgósító három iskola egyenként 50 ezer forintos sportszervásárlási utalványt nyert. Feltétel az volt, hogy az iskoláknak a díj elnyeréséhez minimálisan 100 fő futót kellett neveznie a versenyre. A legjobban teljesítő iskola – egy évre – elnyerte az 56-os Szövetség XV. kerületi szervezet elnökének, a kerület díszpolgárának, Bácskai Endrének a tavaly alapított díszes vándorserlegét és oklevelét.

A mozgósítási verseny végeredménye:

1. Hartyán iskola
  2. Kossuth iskola
  3. Szent Korona iskola

A futókat zsíros kenyérrel és teával várták a több mint 2 kilométeres kocogás után.

A programot az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott Emlékbizottság támogatja.