Az első világbajnoki érem

Átlagos olvasási idő: < 1 perc

Fischer Mihálynál és Hárspataki Gábornál nehéz lenne boldogabb embert találni mostanában. Az előbbi azért lehet elégedett, mert a 2005-ben alapított sportklub történetében első ízben sikerült versenyzőnek világbajnokságról éremmel hazatérnie, az utóbbi pedig azért boldog, mert a másfél évvel ezelőtti klubváltása hamar eredményesnek bizonyult.

_20131122_dynamic_karate_bajnok_003

Októberben a spanyolországi Guadalajara-ban rendezték a kadet, junior és U21-es karate-világbajnokságot, amelyen a magyar csapat tagjai egy arany- és három bronzérmet szereztek. Az egyik éremszerző a Dynamic Karate SE versenyzője, Hárspataki Gábor volt. – Gábor másfél éve nemcsak klubot, hanem súlycsoportot is váltott – mondta Fischer Mihály edző –, amely jó döntésnek bizonyult, mert a 68 kilogrammban gyakorlatilag verhetetlen volt. Az egyetlen veresége, a vébé döntőjébe jutásért vívott meccse is vitatható módon dőlt el az ellenfele javára. Hárspataki Gábor a IX. kerületi Nova SE-ben kezdte sportolói pályafutását. Wado-ryu stílusban háromszor volt Európa-bajnok, de az olimpiai szisztémának megfelelő WKF versenyeken nem volt eredményes. Időközben a XV. kerületbe költözött, és ezért úgy döntött, a Dynamicban folytatja a pályafutását. A Fischer Mihállyal közös munka gyümölcsözőnek bizonyult, Gábor ugyanis Balkán-bajnok, majd világbajnoki bronzérmes lett. Jövőre Portugáliában rendezik az Európa-bajnokságot, ahonnan már aranyéremmel szeretne hazatérni, a 2015-ös indonéz és a 2017-es budapesti világbajnokságon pedig az U21-es korosztályban is bizonyítani szeretne.