Gulyásfőzés és nyílt fogadóóra

Átlagos olvasási idő: 2 perc

A Kőrakás parki Szobabérlők Háznál tartott nyílt fogadóórát Makai Ferenc a 12. számú választókerület képviselője március 25-én. A gulyáspartival egybekötött beszélgetésen többek között az épület és a környezetének fejlesztése, valamint a megélhetési problémák is terítékre kerültek.

Makai Ferenc elmondta: fontosnak, hogy személyesen is találkozzon a lakosokkal, ezért ígéretéhez híven többször tart nyílt fogadóórát a környéken élőknek. A köztudottan szociálisan érzékeny képviselő olyannyira szívén viseli a rászorulók sorsát, hogy sokszor saját forrásból támogatja a nehéz helyzetben lévőket. Nem volt ez most sem másképp, a padoktól kezdve az ételig mindent önköltségből biztosított.

„Itt a Szobabérlők házában a szociálisan erősen rászorulók élnek, akikkel az év többi napján is tartom a kapcsolatot. Bizalommal kell fordulni a lakosság felé, azon vagyok, hogy minél többet beszélgessek a kerületben élőkkel, hiszen csak így lehet megérteni, illetve orvosolni a problémákat” – jegyezte meg Makai Ferenc. Hozzátette a panaszokat meghallgatva egyeztetést kezdeményez a tulajdonos Fővárosi Önkormányzattal, valamint az üzemeltető Budapesti Módszertani Szociális Központ Intézményeivel (BMSZKI) az emberhez méltó életkörülményekért. A hozzászólók leginkább azt kifogásolták, hogy a tulajdonos és az üzemeltető nem foglalkozik az ingatlan állapotával. A háztömb szerintük hamarosan lakhatatlanná válik, a lépcsőházak, a közösen használt helyiségek lepusztultak. A találkozó azonban jó alkalmat teremtett a kötetlen beszélgetéseknek is, ahol egy tál meleg étel mellett egy humánusabb jövőkép is szóba került.

Az eseményen részt vett Németh Angéla polgármester és Barkóczi Balázs, az ellenzék közös képviselőjelöltje.

Szobabérlők háza a XV. kerületben

A Kőrakás park 1-8. szám alatti több mint 500 férőhelyes épületben pályázat útján lehet szobához jutni. Feltétel, hogy a leendő bérlőnek legyen rendszeres jövedelme, így az albérlet lehetőséget teremthet a hajléktalan létből való kiemelkedésre. 2010-ben a BMSZKI a 4. és 5. lépcsőházakban átmeneti szállást alakított ki a hajléktalanoknak közel 150 férőhellyel. A beköltözők másfél évig tartózkodhatnak itt, mivel az utánuk járó állami normatíva ezután megszűnik, egy részük ekkor átkerül a másik hat lépcsőház valamelyikébe, azaz „szobabérlők” közé.

Comments are closed.