A különbség kisebb, mint gondolnánk

Átlagos olvasási idő: 2 perc

Március 21-e nem csak a tavasz első napja, hanem a Down-szindróma világnapja is. Ezen a napon olyan események zajlottak, melyek ráirányították a figyelmet a fogyatékossággal élőkre, hogy ők is képesek dolgozni, keresni, saját életükről dönteni, és boldogan élni, mint bárki más.

Tánc felemás zokniban

A kerülethez több szállal kötődő Rejtett Kincsek Down Egyesület az EU for Trisomy21 nemzetközi szervezet felhívásához csatlakozott, így az érdeklődők Európa számos városában létrejövő flashmob sorozatnak Budapesten és Nyíregyházán is részesei lehettek.

A tánc segítségével kapcsolódtak össze a fővárosi Premier Kultcafé előtti téren azok, akik azt vallják: „a különbség kisebb, mint gondolnánk”, vagy egyszerűen csak kíváncsiak voltak a flashmobra. A ritmusok és a vidám hangulat mellett hódított a felemás zokni is, mely a Down-szindróma világnapjának jelképe.

Kisari Gábor a Rejtett Kincsek Down Egyesület elnöke és az egyik résztvevő

„Nagyszerű élmény volt, köszönjük azoknak, akik eljöttek és velünk táncoltak! Egy különleges produkciót alkottunk Angyal András segítségével és a Premier Kultcafé lelkes dolgozóival” – mondta Kisari Károly, a Rejtett Kincsek Down Egyesület elnöke.

A Down-szindróma genetikai hátterét, a 3 darab 21-es kromoszómát jelképező dátumon világszerte megrendezett akciók célja, hogy növeljék a megértést, és segítsenek abban, hogy a sérült emberek méltósággal, a társadalom aktív tagjaként élhessenek teljes életet.

Az óriás tobozok ereje

A Down-szindróma világnapja alkalmából a Folly Arborétum két impozáns méretű, óriástobozt ajánlott fel jótékonysági árverésre. A tobozok elérhetik a 30–40 centiméter magasságot, nedves súlyuk megközelítheti a 3–4 kilogrammot. A népszerű jótékonysági aukció március 17-18. között zajlott, és mivel a második árverésre bocsátott tobozra az utolsó pillanatban teljesen egy időben érkeztek licitek, végül a Folly felajánlásának köszönhetően az eredeti 2 darab helyett végül három óriástoboz talált gazdára. A befolyt összeg 235 ezer forint, melyet egy olyan budapesti óvodának adományoznak, amely integráltan neveli a speciális nevelési igényű gyermekeket, a Folly ezzel is szerette volna felhívni a figyelmet az ilyen típusú intézmények fontosságára.

Comments are closed.