A tanévzáró utáni első szombaton, június 20-án ismét benépesült az Ozmán utcai játszótér: a Közösen Rákospalotáért Egyesület immár hagyományos, nyárindító szomszédünnepére érkeztek a családok.
– 2017 óta minden évben megrendeztük ezt a programot – mondta Legárd Krisztián önkormányzati képviselő, a rendezvény főszervezője. – Idén is támogatta az önkormányzat, így a nagy meleg ellenére is változatos, élménydús programokkal várhattuk a gyerekeket és a szülőket.
A nap legnagyobb közönségkedvence az ÉLETFA Állatsimogató volt, ahol egzotikus állatokkal találkozhattak a látogatók: többek között afrikai fehér sünnel és labdapitonnal is. A programok sora azonban itt nem ért véget: kutyás bemutató, táncos produkciók, kézműves foglalkozások, csillámtetoválás, légvár és a rendőrautó megtekintése is várta a gyerekeket. A gyermekvasutasok fiataljai pedig játékos formában mutatták be mindennapjaikat.
A kezdeti óvatos kíváncsiságot hamar felváltotta a felszabadult nyári hangulat: a játszótér megtelt nevetéssel, futkározással, és azzal a sajátos „első vakációs” energiával, amely minden évben különlegessé teszi ezt a napot.
Comments are closed.

