A koronavírus-járvány miatt a Csokonai Kulturális Központ programjai a kerületi kulturális házak Facebook-oldalain online érhetőek el.
Csokonai Művelődési Ház: www.facebook.com/csokonaimuvelodesihazxv/
Állítsd Full HD-re! címmel nyílt volna meg áprilisban Vajda János kiállítása a Csokonai Művelődési Ház Palota Galériájában. A koronavírus-járvány azonban keresztülhúzta a számításokat, így egyelőre virtuálisan, az interneten nézhetők meg az alkotások. Vajda János virtuális kiállítása a www.csokonaiksk.hu honlapon, illetve a YouTube-on is megtekinthető Minimalizmus, feketén-fehéren – Virtuális megnyitó címen.
Kanga Klub: www.facebook.com/kanga.klub
Öko Kanga online – Környezettudatos tippek, ötletek, praktikák minden kedden a Kanga Klub oldalán.
Virtuális Kerekítő Csider Krisztával – A Kerekítő foglalkozás online változatát valósítjuk meg minden szerdán a Kanga Klub oldalán.
Pacsmagolda Home Office – Közös, otthonról végezhető alkotások, kézműves-ötletek babáknak és mamáknak képekkel illusztrálva, minden csütörtökön a Kanga Klub oldalán.
Kikötő – Ifjúsági Közösségi Sziget: www.facebook.com/kikoto15/
Hajónapló címmel online újságot jelentet meg Facebook-oldalán a Kikötő Ifjúsági Közösségi Tér kiskamasz, kamaszkorú fiataloknak. Az első számot a munkatársak írták, de legfőképpen az a céljuk, hogy a fiatalokat is bevonják a szerkesztésbe. A hetente/kéthetente megjelenő újságban ezek az állandó rovatok: Viccek, fejtörők, hogy jókedved legyen, Kortársaitok szemével a világ, A Kikötőben alkottátok, Fontos évfordulók, Ne hagyd el magad!, Egyszerű finomságok, avagy ínyenc kalózok konyhája otthon, Keresztrejtvény, hogy pallérozd az elméd, Film/könyvajánló röviden. Az állandó rovatok mellett természetesen bármi értelmes dolog megjelenthet, ami a fiatalokat érdekli.
Boldogságtortát, pendrive-ot vagy meglepetés ajándékot nyerhet az, aki a Kikötő kvízjátékában részt vesz, de az első három helyezetten kívül is mindenkit megörvendeztetnek valamivel, akik aktívan részt vesznek a megfejtésben. Hetente töltenek fel kérdéseket Facebook- és Instagram-oldalukra, melyekre üzenetben várják a válaszokat. A játék már elindult, de bármikor lehet csatlakozni! A játék a Kikötő újranyitásakor zárul, amikor is óriási buli keretében kihirdetik a nyerteseket.
Pestújhelyi Közösségi Ház: www.facebook.com/pekhesek/
Ringató foglalkozás – Minden kedden és pénteken 10 órától
Szenior örömtánc – Minden szerdán és pénteken 10.30-tól
Életmód jóga – Minden kedden és csütörtökön 9–10 óráig
Daoyin kínai gerinctorna – Szerdán 16–17 óráig, pénteken 9–10 óráig
Rákospalota, Pestújhely és Újpalota Helytörténeti Gyűjteménye: www.facebook.com/RakospalotaiMuzeum/
Mesélő tárgyak – Csikóbőrös kulacs
A csikóbőrös kulacs a magyar népművészet emblematikus tárgya, amelynek elkészítése több szakma együttműködését követeli meg (csutorások, esztergályosok, szíjgyártók).
Pásztorok, fuvarosok útikellékeként használták. A csutora szó inkább a Dunántúlon és a Felföldön, a kulacs kifejezés az Alföldön ismert. A juharfából készült edényt esztergapad segítségével készítették el, amely egyrészt alkalmas volt a kulacs külsejének kidolgozására és belsejének kivájására is. Hogy a folyadékot jól tartsa, viasszal vagy gyantával öntötték ki, majd bőrrel vonták be, hogy tovább tartsa hűvösen a beletöltött italt. Végül szíjazatba foglalták, hogy vállra akasztva, kézben fogva könnyen szállítható legyen. Legismertebb díszítőmotívuma a bőrrózsa. A képen látható műtárgy a Rákospalotai Mustra 2018 kiállításon volt látható.
További érdekességek a Rákospalotai Múzeum Facebook-oldalán.
Újpalotai Közösségi Ház: www.facebook.com/ujpalotai.kozossegihaz/
Zárlat – Tárlat a Zsókavár Galériában
Móricz Katalin művésztanár A csend világa című virtuális kiállítása.
Online kvízjáték Várhegyi Gábor játékmesterrel – Keddenként 18 órakor, következő alkalom: április 21. kedd 18 óra
Alakformáló női torna online – Hétfőn és szerdán 19 órakor
Női tornánk vezetője, Szűcs Alexandra segítségével hétről hétre végezhetjük otthonról is a jól bevált női torna gyakorlatsorait.
Történelem mindenkinek online – A történelem és a filmek online előadás május 5., kedd 18 órától
Hogy is kezdjünk neki egy családfakutatásnak? Valóban igazságos volt-e Mátyás király? Mennyire hitelesek a történelmi filmek? Mivel foglalkozik nap mint nap egy történész? Ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ új, Történelem mindenkinek című előadás-sorozatunkban, Kanász Viktor történész segítségével, jelenleg online kiadásban.
Comments are closed.