Megjelent a Helyem Házam Palotám helytörténeti értesítő legújabb, 4. száma.
Megtudhatjuk, hogy az Énekes utcai lakótelep első ütemében miért épült háromféle háztípus, és hogy Kalchbrenner Karolina rákospalotai leánytanintézetében valószínűleg Mikszáth Kálmán is tanított 1876-ban. A pestújhelyi eseménynapló 1931-től hat éven keresztül rögzítette, kit miért „írt fel a rendőr” – a helyi szabálytalanságok és bűnügyek bemutatják a település hétköznapjait is.
A közelmúlt fontos szereplője volt az Újpalotaiak Baráti Köre Közművelődési Egyesülete, 1984 és 2017 között nagyon sokat tettek Újpalotán a civil szféra kialakításáért. Igazán különleges és hiánypótló az az írás, melyben Pomogáts Béla nagyapjára, Bezsilla Nándorra emlékezik. Karai József művészportréja és a Rákospalota-Újvárosi Egyházközség története mellett olvashatunk a hatvan évvel ezelőtt elhunyt id. dr. Gyökössy Endre református író, költő, árvaház-alapító sokoldalú tevékenységéről, aki sokat dolgozott Rákospalotáért.
Egykor Rákospalotán volt a ma már Újpesthez tartozó Villasor, a Vécsey Károly utca híres lakóiról szóló történetek a történelmi ismereteinket is bővítik. Igazi kuriózum az első, Rákospalotán készült színes fotográfiák története, és persze maguk a képek is. Madarász Viktor festő műterme és az istvántelki Stephaneum bemutatásával zárul a kiadvány, melyet a Csokonai Kulturális és Sportközpont telephelyein lehet megvásárolni.
Comments are closed.