Sport

19
szept

Jótékonyan rajthoz álltunk

A korábbi évekhez hasonlóan idén is lelkes futókkal telt meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér I-es pályája. A Runway Run elnevezésű versenyen közel 700 futó sprintelt a jó cél érdekében, hogy a nevezésekből befolyt összeggel a fogyatékkal élők sportolását és leukémiás betegek gyógyulását támogassák. Az XV Média is rajthoz állt, munkánk mellett Beke Károly ügyvezetőnk futással is jótékonykodott.

17
szept

U17-es világbajnok a kerület tehetsége!

Kiválóan debütált Tamás Botond az U17-es korosztály nemzetközi mezőnyében. Az UTE Rákospalotán élő ifjú tehetsége élete első világbajnokságán egyéniben arany-, csapatban pedig bronzérmes lett Egyiptomban.

15
szept

Elindult a Hangár

Új műsorral kedveskedik a kerület lakóinak az XV Media. A helyi csatornán szeptember közepétől Hangár címmel egy beszélgetős „talk show” indult, melyben háromhetente ismert, közéleti személyeket szólaltatnak meg. A nyitóadás vendége a tokiói olimpia kerületi hőse, Hárspataki Gábor, bronzérmes karatés volt. A 25 esztendős kerületi sportoló őszintén mesélt tokiói tapasztalatairól, a mérkőzések kulisszatitkairól, a felkészülés nehézségeiről, az edzőjével való kapcsolatáról, a barátaihoz és a sporthoz fűződő viszonyáról, a siker hatásairól és a  terveiről is.

12
szept

Gyaloglás a a mellrák ellen

Több mint háromezren vettek részt a 26. Aldi női futógálán a Népligetben, többek között  a Demokratikus Koalíció képviselői, közöttük Cserdiné Németh Angéla, a XV. kerületi polgármester is. A rendezvény különlegessége, hogy ez Magyarország egyetlen kifejezetten nőknek szervezett futóversenye.

9
szept

Retro gombfoci Rákospalotán

A kerületben Gombfoci 21 néven retro gombfociszakosztály alakult. Az Észak-Pesti Környezetvédelmi és Kulturális Szabadidős Egyesület szeretné, ha a ’70-es és ’80-as évek kedvelt játéka ismét helyet kapna a szabadidős elfoglaltságok között.