Tizenötödik

22
márc

Világerejű imádságra szólította fel a keresztényeket Ferenc pápa

A Miatyánk-imádság közös elmondására szólította fel a világ keresztényeit az új koronavírus-fertőzés teremtette helyzetben, időpontként március 25-én déli 12 órát jelölve meg Ferenc pápa. A katolikus egyházfő a keresztény egyházak és közösségek vezetőihez, valamint az összes hívőhöz fordult attól függetlenül, melyik keresztény felekezethez tartoznak, „emeljék szavukat együtt az égbe”.

22
márc

Víz világnapja – Fókuszban a klímaváltozás

A víz világnapjának megünneplését az 199-es Rio de Janeiro-i környezetvédelmi konferencián kezdeményezték. Ennek hatására az ENSZ március 22-ét nyilvánította ajeles nappá. A kezdeményezés célja egyértelműen az volt, hogy a különféle szervezetek, kormányok, de akár magánszemélyek is felhívják a figyelmet a víz életünkben betöltött szerepére, és arra, hogy mennyire fontos a vízkészlet megvédése.

20
márc

Egyszázalékos segítség

A civil szervezetek erősítik az összetartozást, elősegítik a jövőépítést, fejlesztik a közösségi környezetet, valamint ösztönzik a társadalmi felelősségvállalást és az önkéntességet.
Kerületünkben több aktív civil szervezet található, közöttük a lakosság szinte minden rétegét, csoportjainak érdekképviseletét valló csoport megtalálható, melyekről az önkormányzat honlapján részletesen tájékozódhatnak,
Sokan szívesen segítenének anyagilag is ezeknek a helyi szervezeteknek. Az adó egy százalékának felajánlásával mindenki egy évben egyszer támogathat egy számára fontos munkát végző szervezetet úgy, hogy a támogatási összeg nem jelent pluszkiadást. Magánszemélyként az idén is dönthet úgy, hogy a megfizetett személyi jövedelemadójának 1 százalékát felajánlja egy regisztrált civil szervezetnek. Aki rendelkezik ügyfélkapu-regisztrációval, 2020. március 15-étől tekintheti meg adóbevallási tervezetét.

20
márc

Segítség időseknek

A járványügyi vészhelyzetre tekintettel a XV. kerületi Operatív Törzs megelőző, óvó intézkedést hozott március 18-án – közölte Reiszné Naszádi Magdolna a helyi Népjóléti és Intézményfelügyeleti Főosztály vezetője. 14 napra karantént kellett elrendelni a kerületi Gondozóház és a Nyugdíjasház teljes területére,  mert valaki megszegte a szabályokat. Mindemellett elindult az időseket és rászorulókat segítő szolgáltatás a kerületben.

19
márc

Elérte kerületünket is a járvány

Pozitív lett egy gyerek koronavírus-tesztje a XV. kerületben – közölte dr. Király Balázs gyermekorvos a Facebook-oldalán.

Az orvos bejegyzésében tájékoztatta a betegeit, hogy a Zsókavár utcai gyermekrendelő alsó szintjét lezárta az ÁNTSZ, mert fertőtlenítik az épületet. Dr. Király Balázs úgy fogalmazott: erre „azért van szükség, mert  a rendelőben egy olyan gyermek vizsgálata történt, akinél igazolódott a koronavírus fertőzöttség – írta.