Átlagos olvasási idő: 2 perc

A ZoNa Alapítvány június 20-án jótékonysági focitornát rendezett a Budai II László Stadionban, ahol 16 felnőtt és 6 gyermekcsapat lépett pályára az árván maradt rendvédelmis gyerekek támogatásáért.

Az alapítványt Kosztolánszky Márton és felesége, Kosztolánszkyné Alexa Hajnalka hozta létre 2023-ban. A két egykori rendőr egy közeli barát és kolléga halála után döntött úgy, hogy segíteni szeretnék az elhunyt rendőr gyermekeit és családját. Az első sikeres adományozás után világossá vált számukra: szervezett keretek között még több rászorulóhoz juthatnak el. Munkájuk létjogosultságát jól mutatja, hogy ma már több mint száz árva vagy félárva rendvédelmis gyermeket támogatnak rendszeresen – többek között olyan jótékonysági eseményeknek köszönhetően, mint a rákospalotai focitorna.

„Eredetileg kézilabdatornákat szerveztünk – mesélte Hajni –, de hamar kiderült, hogy a rendvédelmisek és a gyerekek is nagyon szeretik a focit. Tavaly kísérletképpen rendeztünk egy tornát a XI. kerületben, és olyan jól sikerült, hogy idén is, sőt a jövőben is folytatni szeretnénk.”

Hogyan került a torna a XV. kerületbe?

A kezdeményezés Horváth Géza Endre rendőr ezredesnek, a kerületi rendőrkapitánynak és Cserdiné Németh Angéla polgármesternek is köszönhető.

„Három éve egy hirtelen elhunyt kollégánk családjának megsegítésére szerveztünk egy négycsapatos tornát – idézte fel a kapitány. – Ebből mára hagyomány lett. Így kerültünk kapcsolatba az alapítvánnyal, és amikor megkerestek az ötlettel, azonnal az önkormányzathoz fordultam, hogyan tudnánk segíteni.”

„Azt hiszem, ennél nemesebb cél mellé nem is állhattunk volna – mondta a polgármester. – A rendvédelmi szervek nélkül létezni sem tudnánk. Mi leginkább azzal tudtunk hozzájárulni, hogy térítésmentesen biztosítottuk számukra a Budai II László Stadion használatát.”

A kerület ezzel ahhoz is hozzájárult, hogy az alapítvány idén is elvihesse a rendvédelmis árvákat táborozni Panyolára – ez lesz a következő nagy feladatuk.

Erős közösség, erős üzenet

„A cél nemes, a helyszín tökéletes, a közösség pedig fantasztikus” – mondta Baricska Norbert Tamás rendőr ezredes, Budapest frissen kinevezett rendőrfőkapitánya a megnyitón. A főkapitány különösen otthonosan mozgott a stadionban, hiszen maga is a XV. kerület lakója.

A kerülethez való kötődés más szálon is erős: Nagy János rendőr főhadnagy, a kerületi kapitányság Járőralosztályának vezetője az alapítvány kuratóriumi tagja. Ő is egy személyes tragédia után került kapcsolatba a szervezettel.

A június 20-i rendezvény tehát nemcsak egy rendkívül nemes célt szolgált – ezért vállalta el a fővédnökséget Pósfai Gábor belügyminiszter is –, hanem egy másik fontos küldetést is teljesített: élményt adott, és még inkább közösséggé kovácsolta a rendvédelmisek nagy családját.

Comments are closed.