Októberben először rendezett Magyarország felnőtt karate-világbajnokságot. A Papp László Sportarénában egy XV. kerületi szakember, Fischer Mihály irányította a magyar válogatottat.
„Előzetesen három éremmeccsben és két éremben bíztam – mondta néhány héttel a vébé után a sensei (a japán szó mestert jelent). – Ebből két meccs és egy érem összejött. Azt az érmet pont a tanítványom, Hárspataki Gábor szerezte, aki akár a világbajnoki címet is megkaparinthatta volna, ám a sors másképpen gondolta. Az egyiptomi ellenfélnek VAR-ozás után megítéltek egy vitatható pontot, míg Gábor érvényesnek tűnő találatát a mérkőzés végén minimális időtúllépés miatt megsemmisítették.”
Fischer Mihály pont negyven éve van már benne a karatesportágban. Ő még ahhoz a generációhoz tartozik, amelynek meg kellett küzdenie a tradicionális karatéból a sportkaratéba történő átállással. Ez utóbbival már edzőként kezdett hatékonyan foglalkozni. 2005-ben létrehozta a Neptun Általános Iskola (Piros) tornatermében a Dynamic Karate SE-t, amely hamar rangot vívott ki magának a hazai sportéletben. Az első versenyzője 2010-ben kvalifikálta magát a korosztályos Európa-bajnokságra. Az első éremszerzője 2012-ben Derzsi Tamás volt. Onnantól kezdve minden korosztályos vébéről és Eb-ről éremmel, érmekkel térnek haza a tanítványai. Csapatával 2016-ban beolvadt az MTK-ba, azóta pedig a patinás klub szakosztályaként működik. Legerősebb generációjából került ki Hárspataki Gábor, a magyar karatesport egyetlen olimpiai érmese is, aki most a Papp László Sportarénában is világbajnoki döntőt vívhatott.
„Már Tokió előtt felajánlották a felnőtt válogatott irányítását, de akkor még szakmai okokból nem éltem a lehetőséggel. Tokió után azonban elfogadtam az ajánlatot. A mandátumom a budapesti világbajnokság végéig tartott, amit nemrég meghosszabbítottak. Szeretném a most feljövő generációból a jövő Hárspataki Gáborjait kinevelni.”
Apropó, a tanítvány! Fischer Mihály elárulta, azzal, hogy Gábor világbajnoki ezüstérmes lett, az is eldőlt, hogy két év múlva résztvevője lesz majd a Világjátékoknak. Márpedig ez az egyetlen világverseny, amelyről még nem tudott érmet szerezni a Fischer–Hárspataki páros. Ez pedig kellő motivációt jelent mindkettőjük számára.
Comments are closed.