A Cápák műsor után a „cápák” mind őt akarták támogatni, de egy újabb bátor döntéssel saját lábon álló vállalkozásba kezdett. Nem csak az ügy lett fontos, az is, hogy rátaláljon önmagára, az igazi Noncsira. A Falusi Kosár alapítójával, Csorba Noémivel beszélgetett Marton Éva.
Bokros, az alig ezer fős kis falucska, ahol szinte mindenki – az őstermelő szülők is – a mezőgazdaságból élnek, ezt az élményt vitte magával akkor is, amikor hosszú évekig Budapesten élt, a banki szférában dolgozott.
Kiszabadulást jelentett az akkor pici skatulyának hitt világból, de a gyerekkori ízek, a dédi kalácsának emlékezete, a föld szeretete, a régi hagyományok tisztelete és egy merész álom visszavitte őt.
„Hajtottam a malmot a Jegybank kommunikációs osztályán, de az hozott mindig megnyugvást, amikor hazamentem, s a szabadidőmben még több időt tölthettem a fóliasátrakban.”
Fontos lett, hogy valami olyasmivel foglalkozhasson, ami nem csak az övé, akár több generációnak is átadhatja, valami olyan, ami értéket teremt, a jövőt képviseli, tudatosságra nevel. Férjével Zsámbokon alakították ki azt a gazdaságot, amely a Falusi Kosár, egy mára sok lábon álló vállalkozás alapja. Az őstermelők, a hazai termékek támogatása mellett fontos célkitűzésük a folyamatos edukálás is.
A Cápák műsor után a „cápák” mind őt akarták támogatni, de egy újabb bátor döntéssel saját lábon álló vállalkozásba kezdett. Nem csak az ügy lett fontos, az is, hogy rátaláljon önmagára, az igazi Noncsira. A Falusi Kosár alapítójával, Csorba Noémivel beszélgetett Marton Éva
Comments are closed.