Kötelezők Szabadon címmel elindult a Szabad Labor Drámaműhely első iskolai programja, amelynek célja a kötelező olvasmányok megértésének segítése, a művekből feltárható emberi, társadalmi problémák felkutatása.
A drámapedagógiai műhely szakembereinek a célja, hogy növeljék a gyerekek olvasás iránti nyitottságát, érdeklődését – olvasható az MTI.
A Manna Produkció által támogatott foglalkozássorozat digitális oktatási rendszerben is elérhető az iskolák számára. A Szabad Labor egy frissen alakult drámapedagógiai műhely, amelynek tagjai képzett drámapedagógusok. A négy alapító tag, Balassa Jusztina, Lovászi Edina, Kálócz László és Somogyi Tamás évek óta dolgozik a területen, többek között a Vígszínház és a Manna színházi nevelési programjainak kidolgozását és foglalkozásait vezetik.
A Kötelezők Szabadon sorozatnak nem a művek megismertetése a célja, hanem a művekben szereplő problémák, kérdések fókuszált, átélhető kibontása és átgondolása, a szereplők élethelyzetének megértése.
A Szabad Labor szakemberei a kötelező olvasmányokban felmerülő dilemmákhoz, kiélezett helyzetekhez közelítenek a színház és a dráma eszközeivel annak érdekében, hogy a tanulók képesek legyenek kialakítani saját álláspontjukat egy-egy probléma kapcsán. Az irodalmi szöveg ismerete nem feltétele az aktív részvételnek a foglalkozásokon, amelyek ideje egy tanóra, és online formában is megvalósíthatók.
A Kötelezők Szabadon program jelenleg nyolc kötelező olvasmányhoz kapcsolódva kínál drámafoglalkozást az 5-től a 12. évfolyamig. Foglalkozások készültek eddig A Pál utcai fiúk, a Toldi, a Rómeó és Júlia, A legyek ura, a Csongor és Tünde, a Hamlet, a Bűn és bűnhődés, valamint az Anna Karenina című művekhez.
A programról részletek a www.szabadlabor.hu honlapon.
Comments are closed.